Lublin: 300 maluchów na komendzie

Data dodania: 26 wrzesień 2011

Grupa około 300 przedszkolaków i uczniów podstawówki odwiedziła dziś muryKomendy Miejskiej Policji przy ul. Północnej w Lublinie. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć, gdzie i jak pracują lubelscy funkcjonariusze. Dzieci zapoznały sie z pracą policjantów z różnych wydziałów, obejrzały policyjny sprzęt, radiowozy oraz tresurę psów służbowych. Z małymi gośćmi rozmawiano również o bezpieczeństwie w domu i na ulicy.

Od godziny 9.30 komenda przeżywała prawdziwe „oblężenie” najmłodszych. Kilka grup przedszkolnych i I klasy szkoły podstawowej pod opieką swoich nauczycieli i w towarzystwie pracowników z Wydziału Prewencji była oprowadzana po najważniejszych i najciekawszych w budynku obiektach. W ciągu kilku godzin w sumie około 300 dzieciaków zwiedziło m.in. Miejski Pokój Przesłuchań dla Ofiar Przemocy, stanowisko dyżurnego oraz będące w fazie przygotowań nowe stanowisko wspomagania dowodzenia.
Duże emocje wzbudziła prezentacja środków przymusu bezpośredniego, podczas której mali goście mogli osobiście dotknąć kajdanki oraz poczuć na sobie ciężar policyjnej kamizelki.

Przedszkolaki „na własnej skórze” mogły też doświadczyć, w jaki sposób policjanci pobierają i zabezpieczają ślady linii papilarnych.

#2c

Nim opadły pierwsze emocje, czekała na nich kolejna dawka wrażeń. Wiele zainteresowania wzbudził policyjny pies oraz wykonywane przez niego komendy. To spotkanie wywołało najszerszy uśmiech na dziecięcych buziach. Można było zrobić sobie z czworonogiem pamiątkowe zdjęcie. Jego przewodnik i opiekun opowiadał o jego szkoleniu i wspólnej pracy.

#3c

W czasie spotkania funkcjonariusze przypomnieli także małym gościom wiadomości z zakresu bezpiecznych zachowań, zarówno w domu jak i poza nim.

#4c

Ta wizyta zapewne na długo pozostanie w pamięci tych młodych ludzi, zaś zdjęcia wykonane przez Panią Przedszkolankę na pewno będą ozdobą niejednego rodzinnego albumu. Być może również to pierwsze spotkanie z Policją będzie dla niejednego z nich inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.

designed by know-line.pl