Lublin: 70 artykułów ukradł jednego dnia. Już usłyszał zarzuty.

Data dodania: 16 wrzesień 2015

[b]Zarzuty kradzieży 32 damskich torebek, 10 proszków do prania, 13 kaw, 5 zegarków i 10 łańcuszków usłyszał na IV komisariacie 25 latek z Lublina. Taką ilość artykułów mężczyzna ukradł w ciągu zaledwie jednego dnia z butików mieszczących się na korytarzach pasażu handlowego. Straty oszacowano na ponad 4,5 tys. złotych. Jak się okazało, sprawcę nagrał sklepowy monitoring. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Wyraził tez chęć dobrowolnego poddania się karze.[/b]

Kradzież miała miejsce pod koniec czerwca b.r. na terenie hipermarketu przy ul. Zana w Lublinie. Z przyjętych zgłoszeń wynikało, że nieznany mężczyzna w ciągu zaledwie jednego dnia ukradł artykuły sprzedawane w butikach znajdujących się na korytarzach pasażu handlowego. Jak ustalili policjanci, łupem złodzieja padły w sumie 32 damskie torebki, 10 proszków do prania, 10 pozłacanych łańcuszków, 5 zegarków i 13 kaw. Straty poszkodowani właściciele oszacowali na ponad 4,5 tys. złotych.

Sprawą ustalenia złodzieja zajęli się kryminalni z IV komisariatu. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym widać sylwetkę sprawcy. W jego ustaleniu pomocna okazała się także informacja od jednej z właścicielek okradzionego sklepiku, która 2 miesiące po kradzieży rozpoznała złodzieja na ulicy i śledziła go w drodze do domu.

Sprawca kradzieży został zatrzymany przez policjantów z IV komisariatu na początku tego tygodnia. Okazał się nim 25-latek z Lublina. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze: zapłaty 1500 zł. grzywny oraz naprawienia szkody.
A.K.

designed by know-line.pl