Lublin Business Run 2018 już w tę niedzielę – sprawdź utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

Data dodania: 30 sierpień 2018

Już w tę niedzielę (2 września) po raz kolejny wystartuje największa charytatywna sztafeta w kraju – Poland Business Run 2018. Pięcioosobowe drużyny w największych miastach Polski pobiegną, by pomóc kolejnym osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. W Lublinie bieg odbędzie się już po raz drugi. Mieszkańcy województwa lubelskiego będą mieli okazję sprawdzić swoje siły w sportowej rywalizacji, a cały dochód z opłat wpisowych uczestników Lublin Business Run 2018 zostanie przeznaczony na zakup protezy nogi dla Mariusza Zielińskiego.

Impreza rozpocznie się o godzinie 9:00 na Placu Teatralnym przed budynkiem Centrum Spotkania Kultur. W programie przewidziane są m.in.: pokazy ZUMBY oraz boksu tajskiego MUAY THAI. Zawodnicy wystartują o godzinie 10:30.

W związku z organizacją biegu, w Lublinie przewidziane jest zamknięcie ruchu pojazdów na al. Racławickich, na odcinku od ul. Łopacińskiego do ul. Lipowej oraz ul. Krakowskie Przedmieście, w godz. 4:40 – 16:00. Objazdami będą kursowały wybrane autobusy komunikacji miejskiej. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej: www.mpk.lublin.pl w zakładce „Komunikaty” (http://mpk.lublin.pl/?id_site=78&id=2105 ). Z ruchy wyłączone będą też ulice: Staszica i Zielona.

Z Łopacińskiego będzie możliwy wyłącznie skręt w lewo w al. Racławickie, a z Racławickich w prawo w Łopacińskiego. Ponadto na Krakowskim Przedmieściu, Zielonej i części ul. Świętoduskiej będzie obowiązywać zakaz parkowania.

Beneficjentem tegorocznej edycji Lublin Business Run 2018 jest Mariusz Zieliński
z Bełżyc, któremu na skutek wypadku samochodowego w 2005 r. amputowano prawą nogę. Mariusz jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, a od 2016 r. także zawodnikiem IKS Atak Elbląg – zespołu grającego w hokeja na sledgach i stanowiącego równocześnie reprezentację Polski. W dniu biegu Mariusz będzie obchodzić 40. urodziny.

#2C

W Lublinie bieg odbył się po raz pierwszy rok temu. W premierowej edycji wzięły udział 84 pięcioosobowe drużyny reprezentujące m.in. lubelskie firmy i instytucje. W tym roku, do tej pory zarejestrowało się 610 osób, czyli 122 drużyny. W biegu biorą udział drużyny składające się z 5 zawodników, każdy z zawodników ma do pokonania dystans ok. 3,5 km. Rejestracja trwa do 30 sierpnia do północy. Na stracie stanie także sam beneficjent, który trasę biegu przemierzy specjalnymi sankami treningowymi na kółkach.

W Poland Business Run angażują się tysiące osób – biegacze, wolontariusze, ambasadorzy i sponsorzy. Szczytny cel, promocja aktywnego stylu życia, a przy okazji integracja pracowników polskich firm sprawiły, że impreza wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych w wielu miastach. Mamy nadzieję, że w Lublinie także tak będzie mówi Radosław Dudziński, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, koordynator lokalny wydarzenia.

designed by net-line.pl