Lublin: Czujne oko dzielnicowego.

Data dodania: 04 lipiec 2011

Dzielnicowy z KP w Bełżycach w drodze do pracy zatrzymał sprawców włamania do budynku gospodarczego. Mł. asp. Robert Pruszkowski w czwartek rano, w pobliżu stacji paliw w Radawcu Dużym zauważył trzech młodych mężczyzn. Policjant dobrze ich znał ponieważ w przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem. Policjant postanowił sprawdzić czy wszystko jest w porządku, i kiedy zbliżał się do nich ci rzucili się do ucieczki. Bardzo szybko okazało się co było powodem ich zachowania. W fiacie 126p, którym przyjechali znajdowała kosa spalinowa pochodząca z włamania. Właściciel skradzionego sprzętu odzyskał swoją własność, zanim jeszcze zdążył o przestępstwie powiadomić Policję.

Mł. asp. Robert Pruszkowski w czwartek około godz. 7: 00 rano szedł do pracy. W pobliżu stacji paliw w Radawcu Dużym zauważył trzech młodych mężczyzn. Policjant znał ich ponieważ w przeszłości wielokrotnie notowani byli jako nieletni sprawcy czynów karalnych, mieli na swoim koncie włamania oraz kradzieże. Młodzi mężczyźni kręcili się koło fiata 126p. Policjant postanowił sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Kiedy zbliżał się do nich ci najpierw zaczęli się nerwowo rozglądać, a później rzucili się do ucieczki. Policjant skontaktował się z dyżurny KP w Bełżycach by na miejsce wysłać patrol. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 17, 18 i 19 lat.
Bardzo szybko okazało się dlaczego dwaj bracia i ich 17-letni kompan postanowili uciekać przed policjantem. W fiacie 126 p, którym przyjechali na stację znajdowała kosa spalinowa. Zatrzymani początkowo nie chcieli powiedzieć skąd mają ten sprzęt. Jak się okazało kosa o wartości około 1500 zł pochodziła z kradzieży, do której doszło w nocy z 29/30 czerwca. Właściciel skradzionego sprzętu odzyskał swoją własność, zanim jeszcze zdążył o kradzieży powiadomić Policję.
To niestety nie koniec „grzechów” zatrzymanych. Cała trójka ma na swoim koncie także włamanie do jednego z budynków mieszkalnych w Radawcu Dużym. Złodzieje zabrali ze środka piłę spalinową, piecyk gazowy, butle gazowe oraz agregaty do lodówki. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na blisko 4000 zł. Ponadto policjanci ustalili, że 17 latek pod koniec kwietnia bieżącego roku także w Radawcu Dużym włamał się do budynku gospodarczego. Ze środka wyniósł silniki elektryczne i przewody o wartości około 1000zł.
Cała trójka wczoraj została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Wobec podejrzanych zastosowany został dozór policji.
R.L.R.

designed by net-line.pl