Lublin: Dzielnicowi zatrzymali altankowych włamywaczy.

Data dodania: 15 lipiec 2011

Dzielnicowi z IV Komisariatu Policji w Lublinie zatrzymali w bezpośrednim pościgu sprawców włamania do jednej z altanek usytuowanych w rejonie ul. Muzycznej. Włamywaczami okazali się trzej mieszkańcy miasta w wieku 39, 52 i 56 lat. W chwili zatrzymania mężczyźni byli pijani, zostali osadzenie w policyjnym areszcie. Jak się okazało jeden z zatrzymanych ma na swoim koncie także inne przestępstwa. Włamywaczom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek około godz. 17:30 dzielnicowi z IV Komisariatu Policji w Lublinie zatrzymali sprawców włamania do jednej z altanek przy ul. Muzycznej. Jak się okazało włamywacze dostali się do środka domku po zerwaniu zabezpieczeń drzwi. Skradli wąż ogrodowy, dziecięcy basen, oraz pięć gwintowanych , metalowych rur. Sprawcami okazali trzej mężczyźni w wieku 39,52,56 lat. W chwili zatrzymania wszyscy byli pijani.
W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanymi okazało się, że jeden z mężczyzn ma na swoim koncie także włamanie do mieszkania, do którego doszło w lipcu przy ul. Nowogródzkiej. Ze środka 52 latek zabrał pięć baterii łazienkowych o wartości 3000 tys. zł. Policjanci udowodnili mu także inne przestępstwo. Okazało się, że mężczyzna dokonał także kradzieży 28 kranów z ternu jednego z ogródków działkowych. W tym wypadku straty oszacowane zostały na blisko 600 zł.

Po wykonaniu czynności i przedstawieniu zarzutów podejrzani zostali zwolnieni. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
R.L.R.

designed by know-line.pl