Lublin: Finał powiatowego konkursu Jestem Bezpieczny.

Data dodania: 21 maj 2012

Jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych oraz jak działają instytucje niosące pomoc – na te i wiele innych pytań odpowiadali uczniowie lubelskich szkół w finale XII powiatowego konkursu "Jestem Bezpieczny". Zwycięskie drużyny już w czerwcu reprezentować będą powiat lubelski w finale wojewódzkim. Dziś I Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie nagrodził zwycięzców upominkami.

Zadaniem organizowanego od kilku lat konkursu jest upowszechnianie informacji o zagrożeniach, jakie młodzi ludzie mogą napotkać w codziennym życiu. Ideą konkursu jest także uświadomienie nie tylko realności zagrożeń, ale ukazanie możliwości ich pokonywania i unikania.
O palmę pierwszeństwa i zaszczyt reprezentowania powiatu lubelskiego w etapie wojewódzkim walczyły najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności rozwiązując testy wiedzy m.in. o ruchu drogowym, oraz wykonując plakat promujący najatrakcyjniejszą formę spędzania wolnego czasu.
Organizatorem konkursu już po raz 12 była Komenda Miejska Policji w Lublinie. Brali w nim udział uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych z Lublina oraz gmin Niemce, Bychawa i Bełżyce. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Lublinie. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 10 w Lublinie. Natomiast trzecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie.

#2c

Poziom konkursu był wyrównany o czym świadczy dogrywka jaka rozegrała się o drugie miejsce w konkursie. Nagrodami były radioodtwarzacze, aparaty cyfrowe, odtwarzacze mp4, kaski i kamizelki odblaskowe oraz upominki dla nauczycieli za przygotowanie uczestników. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miasta Lublin.
I Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie mł. insp. Grzegorz Hołub pogratulował uczestnikom i nagrodził zwycięzców. Komendant życzył sukcesów w dalszych zmaganiach w wojewódzkim finale konkursu, który odbędzie się już w czerwcu.

AF.

designed by know-line.pl