Lublin gospodarzem Pucharu Europy we wspinaczce sportowej na czas

Data dodania: 15 marzec 2024
Lublin gospodarzem Pucharu Europy we wspinaczce sportowej na czas

w najbliższy weekend mieszkanki i mieszkańcy Lublina będą mogli obejrzeć sportowe zmagania podczas LOTTO Pucharu Europy Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów we wspinaczce sportowej na czas. To jedna z ważniejszych imprez wspinaczkowych w Polsce oraz zawody inaugurujące starty Kadry Narodowej w sezonie olimpijskim.

Puchar Europy we wspinaczce sportowej na czas to kolejne znaczące wydarzenie sportowe, które odbywa się w naszym mieście. Zawody są największą imprezą o randze międzynarodowej w tej dyscyplinie, nie tylko w Lublinie, ale i w całej Polsce. To dowód na to, że jesteśmy rozpoznawalnym i cieszącym się szacunkiem partnerem do organizacji tego typu wydarzeń. Serdecznie zachęcam mieszkanki i mieszkańców do wspólnego kibicowania. Wśród zawodników zobaczymy naszą utalentowaną Aleksandrę Mirosław, która wielokrotnie dostarczała nam wspaniałych sportowych emocji, pobijając kolejne światowe rekordy – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

LOTTO Puchar Europy Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów we wspinaczce sportowej na czas (speed climbing) odbędzie się w dniach 16-17 marca w hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, przy ul. Chodźki 15. Początek zawodów zaplanowano w sobotę (16 marca) o godz. 17.30. W rywalizacji wezmą udział, m.in. utytułowane polskie zawodniczki i zawodnicy: Aleksandra Mirosław, Maria Szwed, siostry Kałuckie czy Marcin Dzieński. Wśród uczestników, oprócz Polaków, zobaczymy także blisko 120 najszybszych sportowców w tej dyscyplinie, m.in.: z Francji, Niemiec czy Hiszpanii. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Harmonogram zawodów:

16 marca

  • 17:30 biegi kwalifikacyjne
  • 19:00 ceremonia otwarcia
  • 19:30 finały
  • 20:45 ceremonia wręczenia medali

17 marca – Puchar Europy Juniorów we wspinaczce na czas

  • 12:30 biegi kwalifikacyjne Junior B
  • 13:15 biegi kwalifikacyjne Junior A
  • 14:00 biegi kwalifikacyjne Junior
  • 15:00 finały
  • 16:45 ceremonia wręczenia medali

Organizatorem wydarzenia jest Klub Wspinaczkowy Kotłownia przy wsparciu Miasta Lublin.

designed by know-line.pl