Lublin: "Ida" odnalazła zaginionego, który ukrył się w zbożu

Data dodania: 20 maj 2015

[b]Zaledwie 30 minut potrzebował przewodnik z psem służbowym, by wczoraj późnym wieczorem odnaleźć zaginionego mężczyznę. 67-letni mieszkaniec gminy Strzyżewice wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Ida przeszukała pobliskie zarośla i pola. Odnalazła zagonionego w zbożu, gdzie ukrył się przez szukającymi go policjantami.[/b]

Wszystko rozegrało się wczoraj wieczorem. Około godziny 21 dyżurny z komisariatu w Niemcach został powiadomiony o zaginięciu 67-letniego mieszkańca gminy Strzyżewice. Mężczyzna wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Na miejsce skierowany został patrol. Funkcjonariusze niemal natychmiast uznali, że w poszukiwania trzeba zaangażować przewodnika z psem służbowy. Bardzo szybko poprosili o pomoc dyżurnego KMP w Lublinie.

Przewodnik z psem służbowym od razu zostali zaangażowani w działania. Pies szybko złapał trop za zaginionym 67-latkiem. Przeszukiwał oddalone od miejsca zamieszkania mężczyzny o kilkaset metrów pola, zarośla oraz okolice pobliskiego lasu. Już po 30 minutach doprowadził policjantów do celu. Jak się okazało, zaginiony mężczyzna ukrył się przez szukającymi go policjantami w zbożu tam i czekał, aż poszukiwacze zmienią swój kierunek.

67-letni mieszkaniec gminy Strzyżowice został przekazany załodze karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala.

designed by know-line.pl