Lublin Kocha recykling, czyli Eko Walentynki – akcja zbiórki baterii

Data dodania: 13 luty 2012

"Kocham recykling" – akcja w Lublinie
14 lutego 2012, wtorek

Zapraszamy na akcję Kocham recykling w Lublinie! W dzień zakochanych zorganizujemy wspólnie akcję, na której będą zbierane zużyte baterie i rozdawane lizaki-serduszka.
Akcja "Kocham recykling" odbędzie się w dwóch miejscach:

– Cafe Lulu – ul. Orla 8 (boczna Okopowej) – od godz.16.oo do 24.oo
– oraz w Przestrzeni Inicjatyw Twórczych TEKTURA przy ul. Wieniawskiej 15a – od godz. 16.oo do 22.oo

Idea akcji jest prosta – z okazji Walentynek zróbmy drobną rzecz, z sercem, także dla Ziemi. Warto ją przecież także kochać. Posegregowanie i przyniesienie w wyznaczone miejsce zużytych bateryjek będzie nagrodzone symbolicznym serduszkiem – lizakiem. Aby dostać jednego lizaka, należy przynieść minimum siedem zużytych bateryjek. Akcja jest społeczna i nie ma wymiaru handlowego, tzn. jedna osoba może dostać tylko jedno słodkie serduszko. Chcielibyśmy w ten sposób nagrodzić, jak najwięcej osób.

Każdego roku w Polsce produkowanych jest ponad 300 mln sztuk baterii, które z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Ze względu na toksyczne substancje, baterie powinny być segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem wspólnotowym, Polska ma obowiązek wysegregować w bieżącym roku 25% baterii z rynku, który szacowany jest na ok. 7 tys. ton.

designed by know-line.pl