Lublin: Kolejni dwaj pedofile zatrzymani

Data dodania: 16 grudzień 2015

[b]Lubelscy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn, którzy wykorzystując portale społecznościowe chcieli umówić się w celach seksualnych z nieletnimi dziewczynkami. Jeden z zatrzymanych to 25 letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego, drugi to 46 latek z powiatu lubelskiego. Obaj odpowiadać będą za uwodzenie małoletniego poniżej 15 roku życia przez Internet, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.[/b]

#1C

Coraz częściej dochodzi do prób popełniania przestępstw na szkodę dzieci, gdzie istnieje prawdopodobieństwo wykorzystania seksualnego. Policjanci garnizonu lubelskiego monitorują stale sieć by wychwycić takie zachowania, reagują na każdy sygnał i zgłoszenia o możliwości popełnienia przestępstwa.

W miniony poniedziałek policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 46 lat. W obu przypadkach sposób działania sprawców był podobny. Podejrzani wykorzystując sieć Internet, na „czatach” nawiązywali kontakty . Po „nickach” wyszukiwali osoby nieletnie i tak rozpoczynali elektroniczną korespondencję. Bardzo szybko te relacje początkowo towarzyskie ewaluowały. Mężczyźni składali propozycje spotkania się i obcowania płciowego. Jeden z mężczyzn wysyłał też swoje nagie zdjęcia.

Kryminalni z Lublina zabezpieczyli laptop i komputer stacjonarny należący do 25 latka. Podczas przeszukania mieszkania 46 letniego mężczyzny, w pokoju zamykanym na szyfrowy zamek, odnaleźli i zabezpieczyli z kolei laptop, 2 tablety, 11 telefonów komórkowych i kilkanaście kart do telefonów. Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące składania propozycji obcowania płciowego z małoletnim z wykorzystanie do tego celu sieci Internet.

#2C

designed by net-line.pl