Lublin: Kontrabanda w fordzie

Data dodania: 23 kwiecień 2015

[b]Blisko 6 tys. paczek papierosów bez akcyzy ujawnili policjanci z lubelskiej drogówki. Nielegalny towar przewoziło samochodem dzisiejszej nocy dwóch mieszkańców Wrocławia. Straty na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to kwota ponad 90 tys. złotych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym mężczyznom grozi wysoka kara.[/b]

Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli forda mondeo dziś około godz. 4.00. Pojazd jechał przez miejscowość Zagrody. Autem podróżowało dwóch mieszkańców Wrocławia w wieku 35 i 40 lat. Jak się okazało, policjanci „mieli nosa”, bowiem na tylnym siedzeniu oraz w bagażniku znaleźli papierosy bez akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że mężczyźni przewozili blisko 6 tys. paczek różnych marek.

Nielegalny towar został zabezpieczony i przewieziony na komisariat policji w Niemcach. Pasażer auta tłumaczył policjantom , że nic nie wiedział o kontrabandzie, bo on tylko chciał się przejechać z kolegą. Kierowca z kolei twierdził, ze papierosy kupił na parkingu.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli na komisariacie zarzuty z kodeksu karno-skarbowego dot. posiadania bezakcyzowych wyrobów. Funkcjonariusze ustalili, że straty na szkodę skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku od akcyzy szacowane są na ponad 90 tys. złotych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym mężczyznom grozi wysoka kara.

A.K.

designed by know-line.pl