Lublin: Kontrabandę wiózł do Warszawy

Data dodania: 22 wrzesień 2011

Blisko 2 tys. paczek papierosów bez akcyzy przewoził w swoim samochodzie 35-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Nielegalny towar ujawnili wczoraj policjanci z drogówki podczas kontroli opla vectry jadącego Al. Warszawskimi w Lublinie. Uszczuplenie podatku na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na ponad 23 tys. złotych.

Wczoraj około południa policjanci z drogówki KWP w Lublinie podczas pełnionej służby zatrzymali do kontroli drogowej jadącego Al. Warszawskimi opla vectrę. Za kierownicą pojazdu siedział mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Podczas sprawdzania wnętrza pojazdu, okazało się, że bagażnik wypełniony jest paczkami papierosów. Był to towar bez akcyzy. Nielegalne wyroby zostały zabezpieczone, zaś ich właściciel doprowadzony na V komisariat Policji i przesłuchany. 35-latek przyznał się do winy i oznajmił, że zakupiony na bazarze towar miał sprzedać w Warszawie.
Mężczyzna już usłyszał zarzuty z kodeksu karno-skarbowego i poddał się dobrowolnie karze grzywny 50 stawek dziennych po 60 złotych każda.

designed by know-line.pl