Lublin: Kto widział zderzenie rowerzystów?

Data dodania: 13 maj 2015

[b]Do zderzenia dwójki rowerzystów doszło na ścieżce rowerowej w miniony weekend. Na jadącą jednośladem kobietę najechał z przeciwległego kierunku inny rowerzysta. Kobieta zgłosiła się do szpitala, a po udzieleniu pomocy wróciła do domu. Sprawca zdarzenia odjechał w nieznanym kierunku. Policjanci poszukują świadków i proszą o kontakt z KMP w Lublinie.[/b]

Do tego niecodziennego wypadku doszło w minioną sobotę około godz. 19.00 na ścieżce rowerowej w okolicach Zalewu Zemborzyckiego. Z ustaleń policjantów wynika, że mieszkanka pow. opolskiego jechała swoim rowerem na drodze prowadzącej od ulicy Janowskiej do ul. Żeglarskiej. Jak relacjonowała kobieta, w pewnym momencie najechał na nią jadący z przeciwległego kierunku inny cyklista. Doszło do zderzenia się rowerzystów. Kobieta o własnych siłach udała się do szpitala. Mężczyzna, który doprowadził do zderzenia, odjechał z miejsca.

Policjanci prowadząc dochodzenie w sprawie wypadku zwracają się do świadków tego niecodziennego zdarzenia. Ktokolwiek widział zderzenie rowerzystów, proszony jest o kontakt z Wydziałem ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP w Lublinie przy ul. Północnej 3 pok. nr 150, lub pod nr tel. 081 535-41-85, 997/112.

Przy tej okazji policjanci przypominają, ze zasady bezpiecznego poruszania się, oprócz jezdni, mają również zastosowanie na ścieżkach rowerowych. Ponieważ sezon rowerowy w pełni, mundurowi apelują o zwracanie uwagi i poszanowanie innych cyklistów, osób jeżdżących na rolkach oraz spacerujących pieszych.

A.K.

designed by know-line.pl