Lublin: Liczne kradzieże i włamania na koncie 14-latka z Czechowa

Data dodania: 08 sierpień 2012

Policjanci z V komisariatu w Lublinie zatrzymali 14-latka, który odpowie za liczne kradzieże i włamania. Młodzieniec będąc na ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, w swoim rodzinnym mieście włamywał się do samochodów i piwnic. Jego łupem były radia samochodowe i rowery. Ponadto nastolatek ma na koncie także kradzież telefonów komórkowych i pieniędzy.

14-letni mieszkaniec Lublina wpadł w ręce mundurowych z „piątki” i policjantów z KMP zajmujących się przestępczością nieletnich przed kilkoma dniami. Stróże prawa namierzyli go w nocy w jednym ze sklepików. Nieletni trafił na komisariat. Policjanci podejrzewali go o liczne kradzieże i włamania w ostatnim czasie, do których dochodziło głównie na lubelskim Czechowie, gdzie miał rodzinny dom. Policjanci wiedzieli też, że młodzieniec uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, który miał orzeczony za wcześniejsze konflikty z prawem.
W trakcie przesłuchania okazało się, że 14-latek na swoim koncie ma liczne czyny. Nieletni włamywał się do piwnic. Jego łupem padł raz rower, którym chwilę pojeździł a później go porzucił. Innym łupem nastolatka był telefon komórkowy skradziony śpiącemu na placu zabaw nietrzeźwemu nieznajomemu. Aparat sprzedał przygodnie napotkanemu ma targowisku mężczyźnie. Kolejny telefon znalazł się w rękach nastolatka w jednym z salonów sieci komórkowych. 14-latek wykorzystując nieuwagę personelu odpiął aparat od linki, którą był przyczepiony. Niestety nie nacieszył się tą zdobyczą zbyt długo, bo został mu skradziony podczas zażywania kąpieli na basenach. Kolejne zarzuty jakie ciążą na nastolatku to włamania do samochodów m.in. skody, mazdy i audi. W jego zainteresowaniu znalazły się radioodtwarzacze, CB- radia a także opryskiwacz i łopata. Młodzieniec dokonał też kradzieży pieniędzy z kiosku w centrum miasta.
Podczas przeprowadzonych na V komisariacie czynności nieletni przyznał się do winy. Ponieważ młody człowiek był aktualnie na ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, niedawno wrócił tam z powrotem.

A.S.

designed by know-line.pl