Lublin: Liczyli na "miłość", tracili wszystko

Data dodania: 05 luty 2016

[b]16-latka zamieszczała w Internecie anonse erotyczne, a jej koledzy napadali i okradali potencjalnych klientów. Gdy mężczyźni przychodzili na spotkanie, 16-latka prowadziła ich na ubocze, a tam dochodziło do napadu. Pokrzywdzeni tracili praktycznie wszystko co mieli przy sobie. Wobec jednego ze sprawców – 17-latka sąd zastosował tymczasowy areszt, natomiast nieletnia poddana została pod dozór kuratora.[/b]

Proceder rozpracowali Kryminalni z KMP i komisariatu III w Lublinie. Zatrzymana została 16-letnia mieszkanka Lublina oraz jej 17-letni znajomy. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy 16-latka, na jednym z portali ogłoszeniowych zamieszczała anonse erotyczne. W ten sposób w ostatnich dniach stycznia udało jej się umówić z dwoma mężczyznami. W obu przypadkach sytuacja wyglądała niemal identycznie. 16-wskazywała miejsce spotkania np. na przystanku autobusowym, później zapraszała mężczyzn w ustronne miejsce, gdzie czekali już jej kompani. Tam dochodziło do napadu, a dziewczyna uciekała. Mężczyźni byli bici i kopani po całym ciele, po czym tracili niemal wszystko co przy sobie mieli. Łupem napastników padły dokumenty, portfele z dokumentami i karty płatnicze, w jednym przypadku nawet kluczyki do samochodu. Młodzi przestępcy po napadach za pomocą skradzionych kart płatniczych dokonywali w sklepach kilkunastu transakcji pay-pass.

Wczoraj policjanci doprowadzili 16-latkę do sądu dla nieletnich, który zastosował wobec niej dozór kuratora. Natomiast wobec 17-letniego mieszkańca Lublina sąd zastosował tymczasowy areszt. Za rozbój grozić może mu kara do 12 lat więzienia.

designed by know-line.pl