Lublin lubi Kino – Kino w Browarze

Data dodania: 09 wrzesień 2011

Codziennie dwie projekcje filmowe. Wszystkie leżaki i pufy zajęte. Ogrzewane parasole na chłodne wieczory. Prawie 2 tysiące fanów na facebooku. Oto podsumowanie pierwszych dwóch tygodni działalności Kina w Browarze – miejsca, które wpasowało się w kulturalną mapę Lublina.

Kino w Browarze, czyli wspólna akcja Fundacji ArtLink Foundation oraz Browarów Lubelskich Perła działa w Lublinie już dwa tygodnie i zdobywa coraz większą popularność. Dziennie gości tam średnio 400 osób a na swoim profilu w portalu społecznościowym facebook ma już ponad 1800 fanów. Taki wynik świadczy o tym, że lublinianie potrzebowali takiego miejsca spotkań, które jest alternatywą dla barów, restauracji czy kin działających w mieście.

– Cieszą mnie takie miejsca. Oby Lublin miał takich więcej! – pisze Mateusz na facebookowej stronie Kina w Browarze.
– Genialny pomysł! Ten kto to wymyślił powinien dostać nobla. Mała sugestia, bo wczoraj było zimno, a sklerotycy tacy jak ja nie wzięli ze sobą nic ciepłego – wypożyczalna kocyków. – dodaje na tej samej stronie Michał

Codziennie za wyjątkiem poniedziałków Kino w Browarze wyświetla równolegle dwa filmy na dwóch scenach. Na scenie Kina Kameralnego projekcje rozpoczynają się o godz. 19.30, natomiast w głównym Kinie na Dziedzińcu o godz. 20. Organizatorzy zapewniają, że mimo chłodu wrześniowych wieczorów, nikomu z wizytujących nie będzie zimno.

– Na bieżąco staramy się zaspokajać potrzeby naszych gości, dlatego na chłodniejsze wieczory przygotowaliśmy parasole z ogrzewaniem oraz grzane piwo. Z pewnością nikt nie zmarznie. Zapraszamy także do składanie propozycji filmów, które lublinianie chcieliby obejrzeć. Na pewno weźmiemy je pod uwagę. – tłumaczy Izabella Budryn z ArtLink Foundation, organizatorka Kina w Browarze.

Oprócz wieczornych pokazów filmowych, organizatorzy zapraszają do browaru przy Bernardyńskiej, aby skorzystać z innych atrakcji. Przez cały dzień jest otwarta plaża z leżakami oraz ogródki piwne. Dodatkowo można pograć w siatkówkę czy streetball.

Dodatkowe informacje można znaleźć na plakatach i facebooku – www.facebook.com/kinowbrowarze.

Kino Letnie będzie działać dopóki pozwoli na to pogoda.

Repertuar:

Kino na Dziedzińcu:

09.09 Piątek Starsza Pani musi zniknąć
10.09 Sobota Chicago
11.09 Niedziela September 11

Kino Kameralne:

09.09 Piątek Oskar i Pani Róża
10.09 Sobota Spring, Summer, Fall, Winter
11.09 Niedziela Good Bye Lenin

designed by know-line.pl