Lublin: Marihuana suszyła się na strychu i w pudełkach po butach

Data dodania: 30 wrzesień 2011

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie zatrzymali 23-letniego mieszkańca gm. Niemce, który odpowie za posiadanie narkotyków. W trakcie przeszukania posesji, którą mężczyzna zamieszkuje, mundurowi znaleźli ponad 70 gałązek konopi indyjskich suszących się na strychu, zaś pod jego łóżkiem w pudełkach po butach – ponad 300 gram tej rośliny. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej udali się wczoraj do jednej z posesji w gm. Niemce. Mieli informację, że mieszkający tam 23-latek może posiadać środki odurzające. Kiedy funkcjonariusze weszli na teren działki, po chwili zjawił się będący w ich zainteresowaniu młodzieniec, który wrócił właśnie ze sklepu. Widząc policjantów, nie był zbytnio zaskoczony celem ich wizyty. Przyznał się, że jest w posiadaniu narkotyków. Część nielegalnych substancji policjanci znaleźli na strychu, gdzie suszyło się ponad 70 gałązek konopi indyjskich. Z kolei w pokoju 23-latka pod jego łóżkiem ujawniono dwa pudełka po butach, a w nich częściowo wysuszone liście tej nielegalnej substancji. Część była ułożona w słoikach, kolejna część w reklamówce.

#2c

Mundurowi zabezpieczyli ważący łącznie ponad 350 g. nielegalny towar oraz znalezioną także małą elektroniczną wagę. 23-latek został zatrzymany. Młodzieniec twierdził, że konopie indyjskie wyhodował sam na własne potrzeby.
Wkrótce mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie zapadnie decyzja o jego losie. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl