Lublin: Matka 3 latka miała ponad 2 promile alkoholu.

Data dodania: 20 luty 2012

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 35-letnia kobieta, która opiekowała się swoim 3 –letnim synem. Nietrzeźwa matka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Chłopiec został przewieziony do Pogotowia Rodzinnego. O zdarzeniu powiadomiony zostanie Sąd ds. Rodziny i Nieletnich. Policja apeluje o rozwagę i przypomina. Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka.

Wczoraj policjanci z I Komisariatu Policji w Lublinie wysłani zostali na interwencję do jednego z mieszkań przy ul. Wschodniej. Jak wynikało ze zgłoszenia pijana kobieta sprawowała opiekę nad małym dzieckiem. Kiedy policjanci dojechali na miejsce zastali tam kuratora sądowego oraz pracownicę ośrodka pomocy rodzinie. W mieszkaniu znajdowała się również 35-letnia kobieta i jej 3-letni syn. 35-latka była pod wyraźnym działaniem alkoholu, potwierdziło to przeprowadzone badanie. Kobieta miała w organizmie ponad 2 promile. Chłopiec został przewieziony do Pogotowia Rodzinnego, a jego matka trafiła do policyjnego aresztu.
Całość zebranych w sprawie materiałów zostanie przesłana do prokuratury. Policjanci sprawdzają czy swoim zachowaniem 35 latka nie naraziła dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. O zdarzeniu powiadomiony zostanie także sąd ds. Rodziny i Nieletnich.
Policja apeluje o rozwagę i przypomina. Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Traci się zdolność koncentracji, poczucie rzeczywistości, zdecydowanie wydłużą się zdolność reakcji. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które wymagają ciągłej kontroli. Nietrzeźwi rodzice narażają swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, za co w myśl obowiązujących przepisów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
R.L.R.

designed by know-line.pl