Lublin: Miały napić się tylko wody, a zabrały wartą ponad 4,5 tys. zł. biżuterię

Data dodania: 23 wrzesień 2015

[b]Policjanci z V komisariatu poszukują dwóch kobiet, które pod pozorem konieczności napicia się wody weszły do mieszkania 85 -latki i ją okradły. Łupem złodziejek padła biżuteria o wartości ponad 4,5 tys. złotych. Policjanci sporządzili portret pamięciowy jednej ze złodziejek. Ktokolwiek rozpoznaje kobietę, proszony jest o kontakt z policją.[/b]

Do kradzieży doszło 4 września b.r. Z relacji poszkodowanej mieszkanki osiedla Moniuszki wynikało, że usłyszała dobiegające z klatki schodowej odgłosy pukania do drzwi sąsiadów. Kiedy wyszła sprawdzić, co się dzieje, zobaczyła dwie nieznane kobiety. Nieznajome zapytały starszą panią o możliwość napicia się wody. 85-latka zgodziła się i wpuściła spragnione kobiety do środka. Kiedy młodsza z nich zagadywała gospodynię, starsza plądrowała pokoje. Kiedy kobiety opuściły mieszkanie, wówczas okazało się, że spragnienie nie było powodem tej wizyty. Z metalowej kasetki zniknęła bowiem warta ponad 4,5 tys. złotych biżuteria.

Rysopis sprawczyń kradzieży:

Jedna z kobiet miała z wyglądu ok. 30 lat, około 165-167 cm wzrostu, była średniej budowy ciała, miała proste blond włosy średniej długości, zaczesane za uszami, oczy koloru jasny brąz. Ubrana była w krótką ciemnopopielatą kurtkę i spodnie. Kobieta bardzo słabo posługiwała się językiem polskim.

Druga z kobiet miała z wyglądu około 54 lat, ok 170-175 cm wzrostu, była średniej budowy ciała, miała włosy proste, długie do ramion, prawdopodobnie farbowane na jasny blond. Kobieta ubrana była w długą spódnicę. Nieznajoma posługiwała się językiem polskim z akcentem ukraińskim.

Na podstawie informacji uzyskanej od poszkodowanej policjanci sporządzili portret pamięciowy jednej ze sprawczyń kradzieży. Ktokolwiek rozpoznaje kobietę, proszony jest o kontakt z Komisariatem V Policji w Lublinie pod nr tel. (81) 535 47 00 lub 997.

A.K.

designed by know-line.pl