Lublin: Motocyklistów zapraszamy na Tor Lublin

Data dodania: 15 lipiec 2011

16 lipca 2011 r. zapraszamy motocyklistów na Tor Lublin, gdzie odbywać się będzie doskonalenie jazdy na motocyklach. Policjanci zaprosili do współpracy instruktorów z Moto-sekcji, aby wraz z nimi przeprowadzić szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy. Po raz kolejny "mistrzowie prostej" pod okiem instruktorów ćwiczyć będą podstawowe elementy jazdy takie jak: pozycja na motocyklu, ustawienie lusterek, klamek, codzienna kontrola stanu technicznego motocykla, podnoszenie przewróconego motocykla, bezpieczne zawracanie, skręcanie, przyspieszanie, hamowanie na prostej i w łuku oraz balans ciałem.

Już 16 lipca o godzinie 10, po raz trzeci w tym roku, zapraszamy motocyklistów na Tor Lublin, gdzie odbywać się będzie doskonalenie jazdy na motocyklach. Pod okiem instruktorów z Moto-sekcji motocykliści ćwiczyć będą podstawowe elementy jazdy takie jak: pozycja na motocyklu, ustawienie lusterek, klamek, codzienna kontrola stanu technicznego motocykla, podnoszenie przewróconego pojazdu, bezpieczne zawracanie, skręcanie, przyśpieszanie, hamowanie na prostej i w łuku oraz balans ciałem.
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie już 2009 roku prowadzi tego rodzaju szkolenia dla motocyklistów. Akcja spotkała się z dużym oddźwiękiem w środowisku motocyklistów.
Szkolenie odbędzie się na dawnym torze kartingowym przy ul. Zemborzyckiej, który udostępniony został przez PZM Lubelski. Szkolenie ma charakter otwarty i jest bezpłatne. Cel szkolenia jest oczywisty pokazanie najczęściej popełnianych błędów i nauczenie kierowców jak ich uniknąć.

R.L.R.

designed by know-line.pl