Lublin: Na zakupy z cudzą kartą. Kto go rozpoznaje?

Data dodania: 24 czerwiec 2015

[b]Policjanci z VI komisariatu prowadzą postępowanie w sprawie przywłaszczenia karty bankomatowej należącej do mieszkańca Hrubieszowa i dokonania transakcji za jej pomocą. Karta została zagubiona pod koniec marca b.r. Osoba, która posłużyła się cudzym mieniem została nagrana w jednym ze sklepów, podczas realizacji płatności w kasie. Ktokolwiek rozpoznaje widniejącego na nagraniu młodego mężczyznę, proszony jest o kontakt z Policją.[/b]

Z relacji poszkodowanego właściciela zagubionej karty wynika, że 24 marca b.r. był na zakupach w centrum handlowym przy Al. Witosa w Lublinie. Mieszkaniec Hrubieszowa dokonał płatności za jej pomocą w jednym ze sklepów sportowych. O tym, że nie ma karty, zorientował się po dwóch dniach. Po jej zablokowaniu w banku, powiadomił Policję.

Sprawą zajęli się policjanci z VI komisariatu. Funkcjonariusze prowadząc postępowanie ustalili, że zagubiona karta bankomatowa została użyta kilkakrotnie w Lublinie w dniach 24 i 25 marca.

Policjanci dotarli do nagrania z monitoringu jednego ze sklepów, w których użyta została przywłaszczona karta. Widać na niej młodego mężczyznę, który aż trzykrotnie w bardzo krótkich odstępach czasu robi zakupy za pomocą tej karty.

Osoba, która się nią posłużyła podczas dokonywania transakcji spowodowała straty na koncie w kwocie blisko 120 zł.

[b]Ktokolwiek rozpoznaje mężczyznę prezentowanego na nagraniu, proszony jest o kontakt z Komisariatem VI Policji w Lublinie pod nr tel.: (81) 535 46 61 lub 997/112.[/b]

A.K.

designed by know-line.pl