Lublin: Napadł na bezdomnych z gazem pieprzowym

Data dodania: 26 lipiec 2012

Policjanci z VIII komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku 38-latka, który dokonał rozboju na 50-letni bezdomnym. Sprawca bijąc mężczyznę po całym ciele oraz używając gazu pieprzowego zabrał mu 10 złotych. W podobny sposób 38-latek obezwładnił znajomą 50-latka, którą usiłował następnie doprowadzić do poddania się innej czynności seksualnej. Sprawca dziś zostanie doprowadzony do prokuratury i sądu.

Wczoraj przed godz. 15.00 policjanci z VIII komisariatu pełniąc służbę patrolową zauważyli w rejonie ul. Al. Zygmuntowskich grupę osób. Ich zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych. Kiedy stróże prawa podjechali bliżej, na miejscu zastali trzech mężczyzn i kobietę. Jeden z nich miał zakrwawioną twarz. Pobity mężczyzna wskazał na stojącego obok innego nieznajomego, który miał go pobić. Z jego relacji wynikało, że sprawca wspólnie z innym mężczyzną napadli na niego i jego znajomą. Bili ich po całym ciele oraz użyli gazu pieprzowego. Napastnicy chcieli wydania telefonu. Ponieważ 50-latek nie posiadał go, zabrali mu 10 złotych. Dodatkowo jeden ze sprawców usiłował doprowadzić 48-letnią kobietę do poddania się innej czynności seksualnej.
Wskazany przez 50-latka sprawca został zatrzymany. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.
Wezwane przez policjantów pogotowie ratunkowe zabrało 50-latka do szpitala na badania. Jego znajoma nie wymagała pomocy medycznej.
Dziś notowany już wcześniej 38-latek zostanie doprowadzony do prokuratury i sądu, gdzie zapadnie decyzja co do jego dalszych losów. Policjanci ustalają personalia drugiego ze sprawców rozboju.

A.S.

designed by know-line.pl