Lublin: Nie bądźmy obojętni.

Data dodania: 16 styczeń 2012

W tym roku zima jeszcze nie pokazała swojej prawdziwej natury. Nie było dużego, długo utrzymującego się mrozu. Ale pamiętajmy, że dla osób starszych, chorych, samotnie mieszkających oraz bezdomnych nawet niewielki spadek temperatury poniżej zera może być niebezpieczny. Osoby bezdomne często szukają schronienia w opuszczonych mieszkaniach, budynkach, piwnicach, na ogródkach działkowych, nierzadko pijąc tam alkohol. Niestety miejsca te pozbawione są ogrzewania. Przebywanie w takich budynkach grozi śmiercią. Apelujemy do Państwa – nie bądźmy obojętni. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Wczoraj przy ulicy Gazowej w Lublinie odnalezione zostały zwłoki mężczyzny. Lekarz jako wstępną przyczynę zgonu podał wychłodzenie. To pierwszy przypadek śmierci z powodu wyziębienia organizmu w tym roku.

W tym roku zima jeszcze nie pokazała swojej prawdziwej natury. Nie było dużego, długo utrzymującego się mrozu. Ale dla osób starszych, chorych samotnie mieszkających oraz bezdomnych nawet niewielki spadek temperatury poniżej zera może być niebezpieczny.

Wczoraj w południe, przy ul. Gazowej w Lublinie niedaleko parowozowni, ujawniono zwłoki mężczyzny. Lekarz jako wstępną przyczynę zgonu podał wychłodzenie organizmu. Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. Policjanci ustalają tożsamość ofiary. Zmarły to mężczyzna w wieku około 50-60 lat. To pierwszy przypadek śmierci z powodu wyziębienia organizmu w tym roku.

Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe.. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy – jeden telefon może uratować czyjeś życie.

R.L.R.

designed by know-line.pl