Lublin: Niedługo cieszył się wolnością.

Data dodania: 22 wrzesień 2011

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie ustalili i zatrzymali sprawcę napadu na jeden ze sklepów przy ul. Łabędziej. Zatrzymany to 27-letni mieszkaniec Lublina. Podejrzany w przeszłości był wielokrotnie karanym m.in za włamania, kradzieże i handel narkotykami. W lipcu br. wyszedł z Zakładu Karnego gdzie odbywał karę pozbawienia wolności. Teraz podejrzany odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzie. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany.

Do napadu doszło 21 sierpnia około godz. 22: 00. Do jednego ze sklepów przy ul. Łabędziej weszło dwóch młodych, ubranych na ciemno mężczyzn. Jedne z nich miał na głowie czapkę z daszkiem, a drugi ciemne okulary. W pewnym momencie podeszli do ekspedientki i grożąc użyciem noża zażądali wydania pieniędzy. Napastnicy zbiegli ze sklepu zabierając ze sobą gotówkę z utargu, papierosy i dwa telefony.
Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie. Policyjne ustalenia doprowadziły do wytypowania jednego ze sprawców, którym okazał się 27-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został zatrzymany w centrum miasta. Podejrzany usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W przeszłości 27- latek wielokrotnie wchodził już w konflikt z prawem. Był karany m.in za włamania, kradzieże i handel narkotykami. Pod koniec lipca wyszedł z zakładu karnego, w którym spędził pięć i pół roku. Wolnością cieszył się niespełna półtora miesiąca. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany.
Policjanci z KMP w Lublinie w dalszym ciągu pracują nad sprawą

designed by know-line.pl