Lublin: Nieletni usiłowali ukraść wieniec z grobu

Data dodania: 03 listopad 2011

Policjanci zatrzymali dwóch chłopców w wieku 15 lat oraz ich 13-letniego kolegę. Nieletni usiłowali ukraść wieniec z cmentarza przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Jednego ze sprawców ujął mężczyzna, który w tym czasie odwiedzał groby bliskich. Cała trójka za swoje postępowanie odpowie przed sądem dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem na cmentarzu przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Mężczyzna odwiedzający groby bliskich zauważył trzech, podejrzanie zachowujących się chłopców. Po chwili jeden z nich chwycił leżący na jednym z grobowców wieniec i wszyscy zaczęli uciekać. Mężczyzna ujął uciekającego z łupem chłopca i powiadomił policjantów. Na miejscu funkcjonariusze ustalili kim byli pozostali ze sprawców i po chwili również ich zatrzymali. Cała trójka trafiła do komisariatu. Okazali się nimi dwaj 15-latkowie i ich 13-letni kolega

Policjanci w rozmowie z nieletnimi ustalili, że chcieli oni ukraść wieniec by go sprzedać. Poszkodowana wyceniła jego wartość na kwotę 50 złotych. Chłopców z komisariatu odebrali rodzice. Zebrane w tej sprawie materiały trafią do sądu dla nieletnich, który zadecyduje o ich dalszym losie.

designed by know-line.pl