Lublin: Nieuczciwe lokatorki.

Data dodania: 01 luty 2012

Policjanci z VII Komisariatu Policji zatrzymali dwie mieszkanku powiatu łęczyńskiego. Kobiety odpowiadać będą za kradzież. Pod koniec stycznia bieżącego roku w jednym z mieszkań na osiedlu Czuby okradły 66-letniego mężczyznę. Zabrały mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Jak ustalili policjanci kobiety okradły również stancję. Z mieszkania, które wynajmowały zabrały pralkę oraz ubrania właścicielki lokalu. Jedna z kobiet 64-latka poszukiwana była kilkoma podstawami prawnymi w celu ustalenia miejsca pobytu oraz listem gończym, jej młodsza koleżanka także była poszukiwana. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj rano kryminalni z VII komisariatu policji zatrzymali dwie kobiety, mieszkanki powiatu łęczyńskiego. Do zatrzymania doszło w jednym z lubelskich hoteli. 46-latka i jej 64 letnia współtowarzyszka będą odpowiadały za kradzieże.
Do pierwszej z kradzieży doszło 20 stycznia bieżącego roku na terenie działania VII Komisariatu Policji. Dzień wcześniej mieszkaniec gm. Cyców spotkał na osiedlu Czuby znajomą. Kobieta była w towarzystwie swojej koleżanki. Po chwili rozmowy panie zaprosiły 66-latka do siebie na stancję. Towarzystwo piło razem alkohol. Rano, kiedy mężczyzna obudził się na klatce schodowej zauważył, że zginął mu telefon komórkowy oraz 200 zł.
Operacyjni ustalili dokładny adres lokalu, w którym mężczyzna był na spotkaniu towarzyskim oraz właścicielkę mieszkania. Razem z nią weszli do środka. Niestety okazało się, że lokatorki zdążyły się wyprowadzić. Kobiety nie dość, że nie zapłaciły za wynajem zabrały ze sobą także pralkę i ubrania właścicielki lokalu.
Policjanci ustalili ich dane oraz miejsce przebywania złodziejek. Dzisiaj rano kobiety zostały zatrzymane w jednym z lubelskich hoteli. 46-latka i jej 64- letnia koleżanka zostały doprowadzone na komisariat. Jak ustalili policjanci starsza z nich poszukiwana jest na podstawie kilku podstaw prawnych, w celu ustalenia miejsca pobytu oraz listem gończym. Kobieta trafi do zakładu karnego. Jej młodsza koleżanka także była poszukiwana w celu ustalenia miejsca pobytu. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

R.L.R.

designed by know-line.pl