Lublin: Nocny zbiór cudzych, a dodatkowo nielegalnych plonów

Data dodania: 29 sierpień 2012

„Zamaskowani kominiarkami mężczyźni przeskakują przez ogrodzenie w okolicach działek przy ul. Robotniczej”. Taką informację otrzymał pod koniec minionego tygodnia dyżurny policji. Pod wskazany adres wysłani zostali lubelscy wywiadowcy. W okolicach Kunickiego policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn i zabezpieczyli trzy worki wypełnione liśćmi konopi indyjskich. Wyjaśniło się także dlaczego młodzi mieszkańcy Lublina pod osłoną nocy i dodatkowo w kominiarkach, zrywali sadzonki odurzającej rośliny. Jak się okazało uprawa nie należała do nich. Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Narkotykowej KMP w Lublinie ustalili właściciela działki, na której rosły konopie. Okazał się nim 80-letni mężczyzna, policjanci sprawdzają kto zasiał na jego ziemi odurzającą poletko.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek przed północą. Oficer dyżurny policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w okolicach działek przy ul. Robotniczej w Lublinie przypadkowy świadek zauważył przeskakujących przez ogrodzenie mężczyzn, zamaskowanych kominiarkami. Pod wskazany adres wysłani zostali lubelscy wywiadowcy. Nie miejscu nikogo nie zastano, ale policjanci ustalili, że kilka minut wcześniej z tego rejonu odjechał samochód osobowy prawdopodobnie m-ki mercedes.
Wywiadowcy ruszyli w miasto w poszukiwaniu podobnego pojazdu. Chwilę później zauważyli samochód tej marki, którym podróżowali młodzi mężczyźni. Przyn ul. Wojennej auto zostało zatrzymane. Podczas kontroli, pod jedną z wycieraczek policjanci odnaleźli woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Jak się później okazało była to amfetamina. W bagażniku mercedesa wywiadowcy natrafili na świeży liść konopi indyjskich. Przy jednym z osiedlowych śmietników policjanci zabezpieczyli trzy foliowe worki wypełnione zielem konopi. W samochodzie odnaleziona został także kominiarka. Auto zostało zabezpieczone, a trzej młodzi mieszkańcy Lublina wieku 16 – 23 lat trafili na Komisariat Policji.
Policjanci z III komisariatu i funkcjonariusz z Wydziału ds. Przestępczości Narkotykowej KMP w Lublinie ustalili dlaczego młodzi mieszkańcy Lublina pod osłoną nocy i dodatkowo w kominiarkach zrywali sadzonki konopi. Jak się okazało uprawa nie należała do nich. Łącznie w workach znajdował się 25 ściętych krzaków konopi. Na terenie ogródków działkowych policjanci zabezpieczyli kolejnych 18 roślin.

Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Narkotykowej KMP w Lublinie ustalili także właściciela działki, którym okazał się 80-letni mieszkaniec Lublina. Funkcjonariusze ustalają, kto zasiał na jego działce odurzające krzaki.
Trzej zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sprawą ich nieletniego współtowarzysza zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii pełnoletnim mieszkańcom Lublina grozić może do 8 lat pozbawienia wolności.
R.L.R.

designed by know-line.pl