Lublin: Odpowie za uszkodzenie samochodów

Data dodania: 26 wrzesień 2011

Policjanci z V komisariatu zatrzymali 13-latka, który odpowie za zniszczenie karoserii w dwóch samochodach i usiłowania włamania na terenie lubelskiego Czechowa. Kilka tygodni temu ten sam chłopiec tłumaczył się z ponad 20 podobnych przestępstw. Nieletni na co dzień przebywa w pogotowiu opiekuńczym. Do niszczenia mienia i włamań dochodzi podczas jego ucieczek. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Lublinie.

Wczoraj kryminalni z V komisariatu wytypowali i zatrzymali sprawcę porysowania lakieru w dwóch samochodach na terenie Czechowa. Okazał się nim 13-letni mieszkaniec Lublina. Podczas czynności wyszło na jaw, że ma on również na koncie usiłowania włamania do mazdy i opla na terenie tego osiedla. Chłopiec wybijał szyby i dostawał się do środka. W tych przypadkach nic nie zabrał, ponieważ nie znalazł nic wartościowego. Szczegółowy opis i sposób wyjaśnień 13-latka, nie budzi żadnych wątpliwości, że jest on sprawcą wszystkich czynów.
Zaledwie kilka tygodni temu policjanci z wydziału ds. przestępczości nieletnich wytypowali go jako sprawcę do podobnych przestępstw. W sumie mundurowi z V komisariatu udowodnili mu 23 przestępstwa. Nieletni na co dzień przebywa w pogotowiu opiekuńczym. Do niszczenia mienia i włamań dochodzi podczas jego ucieczek. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Lublinie.

designed by know-line.pl