Lublin: Odpowiedzą za rozbój na 72-letniej kobiecie.

Data dodania: 18 kwiecień 2012

Za rozbój na 72-letniej kobiecie odpowie 33-letni mieszkaniec Lublina i jego 38-letnia koleżanka. Para sprawców zaatakowała starszą kobietę, kiedy z zakupami wracała do domu. Policjanci z IV komisariatu po otrzymali informacji o zdarzeniu, ustalili rysopis sprawców i zatrzymali podejrzaną parę. Dziś zostali doprowadzeni do prokuratury. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 14 na terenie osiedla LSM. 72-latka wracała z zakupami do domu. Kiedy otworzyła drzwi na klatkę schodową bloku, wyprzedziła ją kobieta, a mężczyzna idący za nią wepchnął 72-latkę na klatkę i przewrócił na ziemię. Mężczyzna kopał ją po całym ciele i zabrał torebkę z pieniędzmi oraz dokumentami. Para napastników rzuciła się do ucieczki, biegnąc w kierunku wąwozu.
Policjanci po otrzymali informacji o zdarzeniu, ustalili rysopis napastników i rozpoczęli poszukiwania. Opis sprawców został przekazany do innych patroli pełniących służbę na terenie miasta. Kryminalni z IV komisariatu po usłyszeniu komunikatu przy ul. Jutrzenki zauważyli parę odpowiadającą rysopisowi. Podczas legitymowania okazało się, że mają przy sobie przedmioty pochodzące z rozboju.
Sprawcy to 33-latek i jego 38-letnia koleżanka, oboje są mieszkańcami Lublina. Podczas czynności na IV komisariacie przyznali się do winy. Dziś zostali doprowadzeni do prokuratury. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

AF.

designed by know-line.pl