Lublin: Odpowiedzą za włamania

Data dodania: 03 listopad 2011

Za kradzież z włamaniem do 9 samochodów odpowiedzą trzej nieletni mieszkańcy Lublina. Dwaj z nich wpadli w ręce policyjnych wywiadowców na gorącym uczynku. Mundurowi z I komisariatu odzyskali już część skradzionych przedmiotów. Teraz wszyscy będą się tłumaczyć przed Sądem dla Nieletnich.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek przed godziną 13 na ul. Podwale. Oficer dyżurny otrzymał informację o młodych mężczyznach, którzy zaglądają do zaparkowanych samochodów. Na miejsce zostali skierowani policyjni wywiadowcy, którzy zauważyli wybitą szybą w jednym z pojazdów. Po chwili z za budynku kamienicy wyszło kilku młodych mężczyzn, którzy na widok policjantów rzucili się do ucieczki. Podczas pościgu stróże prawa zatrzymali dwóch z nich. Okazali się nimi mieszkańcy Lublina w wieku 15 i 16 lat. W kieszeniach jednego z nich ujawnili część kradzionych przedmiotów. Przy budynku kamienicy, policjanci odnaleźli dwie torby podróżne i kluczyki do okradzionego samochodu.
Kryminalni z I komisariatu wczoraj zatrzymali kolejnego nieletniego sprawcę. Mundurowi ustalili, że zatrzymani działając w różnych składach osobowych okradli 9 samochodów. Do przestępstw dochodziło na ul. Podwale od połowy września br.
Wszyscy są dobrze znani policjantom. Młodzi sprawcy okradali zaparkowane pojazdy z pozostawionych przedmiotów. Ich łupem padły m.in. laptopy, CB radia, anteny, nawigacje, ładowarki. Mundurowi z I komisariatu odzyskali już część skradzionych przedmiotów. Teraz wszyscy będą się tłumaczyć przed Sądem dla Nieletnich.

designed by know-line.pl