Lublin: Odpowiedzą za włamania.

Data dodania: 04 lipiec 2011

Policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie w kilka godzi od zgłoszenia włamania wytypowali i zatrzymali sprawców. Włamywacze to dwaj mieszkańcy gm. Piaski w wieku 21 i 19 lat. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym także trzy inne włamania do sklepów, do których doszło na terenie Wysokiego, Rybczewic i Garbowa I. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

1 lipca w około godz. 2 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowników ochrony o ujawnieniu przez nich włamania do budynku stacji paliw w miejscowości Wysokie. Na miejsce wysłani zostali policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie. Włamywacze skradli ze środka m.in. papierosy i alkohol powodują straty na kwotę ponad 13.000 zł. Kiedy na miejscu włamania trwało jeszcze zabezpieczanie śladów kryminalni typowali potencjalnych sprawców.
Cztery godziny później operacyjni byli już pod oknami dwóch sąsiednich posesji w gm. Piaski. Jeden ze sprawców nie chciał wpuścić funkcjonariuszy do domu, konieczne było wejście siłowe. Zatrzymanie było bardzo dynamiczne i chwilę później włamywacz był już w rękach policji.
21-latek i jego 19 letni kompan trafili na Komisariat Policji. Jak się okazało przestępcy mają na swoim koncie także trzy inne włamania, do których doszło na przełomie marca i czerwca bieżącego roku. Młodzi mieszkańcy gm. Piaski zdołali włamać się do dwóch sklepów w miejscowości Garbów I oraz Rybczewice i kolejny raz do budynku stacji paliw w Wysokim. Ze środka włamywacze zabierali przede wszystkim alkohol i papierosy. Łączna wartość strat szacowana jest na kwotę blisko 40.000 zł.

W mieszkaniu jednego z zatrzymanych policjanci odnaleźli także pochodzący z kradzieży telefon komórkowy. 21 latek wchodził już w konflikt z prawem za posiadanie środków odurzających.
Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

R.L.R.

designed by know-line.pl