Lublin: Odpowiedzą za włamanie.

Data dodania: 27 maj 2014

[center] Kryminalni z IV komisariatu odzyskali pług wirnikowy, glebogryzarkę oraz piłę spalinową utracone w wyniku włamania do garażu należącego do jednej z lubelskich spółdzielni mieszkaniowych. Do sprawy zatrzymano 5 mężczyzn w wieku od 22 do 59 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania doszło w ubiegłym tygodniu na jednym z lubelskich osiedli. Nieznani sprawcy włamali się do garażu należącego do spółdzielni mieszkaniowej. Ich Łupem padł pług wirnikowy, glebogryzarka oraz piła spalinowa. Wartość strat wyceniono na kwotę ponad 7 000 zł.

Sprawą zajęli się operacyjni z IV komisariatu Policji w Lublinie. Efektem ich działań było ustalenie sprawców włamania. Do sprawy zatrzymano 5 mężczyzn w wieku od 22 do 59 lat. Trzech z nich to mieszkańcy Lublina, natomiast dwóch to mieszkańcy Nałęczowa. Na posesji jednego z nich w Nałęczowie funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli skradzione mienie.

Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Dwaj 20-latkowie odpowiedzą za kradzież z włamaniem, natomiast ich kompani będą odpowiadać za pomocnictwo i paserstwo.

Grozić im może nawet do 10 lat więzienia.[/center]

KG

designed by know-line.pl