Lublin: Okradał pasażerów komunikacji miejskiej

Data dodania: 16 grudzień 2011

Operacyjni z I komisariatu zatrzymali 20-latka, który odpowie za okradanie pasażerów linii komunikacji miejskiej. Kieszonkowiec wykorzystując tłok w autobusach i na przystankach zabierał podróżującym portfele z zawartością pieniędzy i dokumentów. Pokrzywdzeni oszacowali łączne straty na kwotę ponad 1 tys. złotych. Młodzieniec wyraził też chęć dobrowolnego poddania się karze, która wkrótce będzie uzgodniona z prokuraturą.

20-letni mieszkaniec Lublina wpadł w ręce kryminalnych z I komisariatu wczorajszego dnia. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że młodzieniec jest sprawcą kradzieży kieszonkowych w autobusach. Kiedy zabrali 20-latka na komisariat i przesłuchali, wyszło na jaw, że mieli rację.
Jak się okazało, tylko w ciągu ostatnich 2 miesięcy młody mężczyzna dopuścił się aż 6 tego typu czynów. Zatrzymany okradał pasażerów jadących komunikacją miejską, jak i tych, którzy próbowali wsiadać do pojazdu na zatłoczonych przystankach. Złodziej wykorzystywał tłok w autobusach i nieuwagę podróżujących. Jego łupem padały telefony komórkowe, portfele z zawartością dokumentów , pieniędzy, prawa jazdy, kart bankomatowych. Pokrzywdzeni oszacowali łączne straty na kwotę ponad 1 tys. złotych.
20-latek usłyszał już zarzuty kradzieży, wskazał nawet policjantom miejsca, w których je dokonywał. Młodzieniec wyraził też chęć dobrowolnego poddania się karze, która wkrótce będzie uzgodniona z prokuraturą.
A.S.

designed by know-line.pl