Lublin: Okradł zleceniodawcę

Data dodania: 06 październik 2011

Operacyjni z V komisariatu zatrzymali 29-latka, który w czerwcu włamał się do jednej z altanek i skradł laptopa oraz telefon komórkowy. Skradzione przedmioty należały do mężczyzny, który wcześniej zlecił 29-latkowi wywóz gruzu z działki. Sprawca wkrótce odpowie za kradzież z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczorajszego dnia policjanci z V komisariatu udali się na ul. Puławską. Mieli informację, że przebywa tam mężczyzna będący w ich zainteresowaniu, jako sprawca kradzieży z włamaniem do jednej z altanek. Do tego przestępstwa doszło w połowie czerwca. Wówczas z altanki mieszczącej na terenie ogródków działkowych przy ul. Jagiellońskiej nieznany sprawca wyłamał deskę w drewnianej ścianie i wszedł do środka. Łupem włamywacza padł pozostawiony laptop oraz telefon komórkowy.
Operacyjni z komisariatu prowadząc działania w tej sprawie ustalili, że sprawcą kradzieży z włamaniem może być 29-letni mieszkaniec Lublina. Zatrzymany wczoraj mężczyzna przyznał się na V komisariacie do dokonania przestępstwa. Jak oznajmił, w czerwcu znalazł się na terenie ogródków, gdyż pracując dorywczo, trafiło mu się zlecenie w postaci wywiezienia gruzu. Wówczas w należącej do zleceniodawcy altance 29-latek zauważył laptopa. Wykorzystując później nieobecność właścicieli, włamał się do środka i zabrał to, co było w jego zainteresowaniu.
Jak ustalono, przenośny komputer mężczyzna sprzedał nieznajomemu, zaś telefon komórkowy wstawił do lombardu. Ten ostatni przedmiot został odzyskany przez stróżów prawa.
29-latek wkrótce odpowie za kradzież z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl