Lublin: Oszukała i okradła 84-latkę

Data dodania: 30 listopad 2015

[b]Policjanci z IV komisariatu poszukują kobiety, która pod pozorem pozostawienia wiadomości dla sąsiadki weszła do mieszkania 84-latki. Jak się okazało emerytka straciła blisko 900 złotych. Kobietę zarejestrowała kamera z windy. Jeżeli ktoś ją rozpoznaje proszony jest o kontakt z policją.[/b]

Do zdarzenia doszło w niedzielę 22 października br. około godziny 13.00. Do mieszkania 84-latki zapukała młoda kobieta. Twierdziła, że chciałaby zostawić wiadomość dla sąsiadki, której nie zastała w domu. Od razu weszła do mieszkania prosząc o kartkę i długopis. Staruszka, zgodziła się i wpuściła ją do kuchni. Nieznajoma najpierw coś napisała na kartce, a następnie wyjęła z torby koc, który miał być prezentem dla sąsiadki. Stanęła z nim w drzwiach wejściowych do kuchni i zaczęła rozkładać, zasłaniając widok na przedpokój. Po chwili zaproponowała 84-latce pomoc w codziennym życiu. Oferowała załatwienie tanich leków. Swoim zachowaniem kompletnie odwróciła uwagę starszej kobiety. Po kilku minutach nieznajoma wyszła. Po tym emerytka zauważyła w przedpokoju swoją kosmetyczkę z której zginęło 870 złotych.

Jak się okazało, wizerunek kobiety zarejestrował monitoring w windzie. Ktokolwiek ją rozpoznaje proszony jest o kontakt z komisariatem IV Policji w Lublinie (ul. Zana 45) lub pod nr tel. (81) 535 48 00.

#1C
#2C

designed by know-line.pl