Lublin: Para nieletnich okradła aptekę.

Data dodania: 24 luty 2012

Kryminalni z I komisariatu ustalili sprawcę kradzieży pieniędzy z apteki w centrum miasta. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Lublina. Sprawca działał razem z nieletnią koleżanką, która zajęła uwagę pracownic. W tym czasie 16-latek przeskoczył przez ladę i zabrał z kasy ponad tysiąc złotych. Teraz para nieletnich za swoje czyny będzie odpowiadać przed sądem dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło 9 lutego przy ul. Krakowskie Przedmieście. Para nieletnich weszła do apteki i próbowała zająć uwagę pracownic. Pytali o różne rzeczy i prosili o wodę. Kiedy pracownice rozmawiały z młodą dziewczyną, 16 latek przeskoczył przez ladę i zabrał z kasy pieniądze. Wtedy oboje wybiegli z apteki i „wskoczyli” do taksówki kontynuując ucieczkę.
Policjanci z I komisariatu ustalili rysopis sprawców i rozpoczęli typowania. Wczoraj w obecności matki przesłuchali 16-latka, który przyznał się do kradzieży. Podczas rozmowy wyszło na jaw, że nieletni przerobił szkolną legitymację aby kupić papierosy. Operacyjni dotarli teżdo dziewczyny, która również została przesłuchana. Teraz para nieletnich będzie odpowiadać przed sądem dla nieletnich.

Kryminalni z I komisariatu ustalili także sprawcę kradzieży mosiężnej poręczy z kamienicy przy ul. Chopina. Właścicielka ozdobnej poręczy wyceniła straty na kwotę 1400 złotych. Sprawcą okazał się 19-latek z Lublina, który sprzedał poręcz w punkcie skupu złomu.

AF

designed by net-line.pl