Lublin: Pijani wandale w rękach Policji

Data dodania: 18 sierpień 2014

[center] Policjanci z III komisariatu zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 25 i 26 lat, którzy na cmentarzu w Głusku rzucali odłamkiem płyty w pamiątkową Macewę oraz wykrzykiwali antysemickie hasła. Policję o tym zdarzeniu powiadomił naoczny świadek. Zatrzymani młodzieńcy byli nietrzeźwi, mieli od 1,6 –do 2 promili alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie zatrzymania młodzieńcy zachowywali się wulgarnie w stosunku do funkcjonariuszy, a jeden z nich zagroził policjantowi pozbawieniem zdrowia i życia. Teraz sprawcy trzeźwieją w policyjnym areszcie.

Wczoraj przed godz. 17.00 dyżurny KMP w Lublinie został powiadomiony o tym, że na terenie cmentarza przy ul. Zdrowej w Głusku kilku młodych mężczyzn wykrzykuje antysemickie hasła oraz prawdopodobnie niszczy pomniki, gdyż słychać odgłosy rozbijanych płyt. Na miejsce pojechali policjanci z III komisariatu, którzy zauważyli trzech opisywanych młodzieńców. Mężczyźni stali obok jednego z pomników, na którym widoczne były ślady od uderzeń inną płytą. Na ziemi z kolei leżały kawałki tej płyty.

Sprawcy zostali zatrzymani. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 21 i 26 lat oraz 25-letni mieszkaniec gm. Głusk. Młodzieńcy w trakcie zatrzymania zachowywali się wulgarnie w stosunku do interweniujących mundurowych. Jeden z zatrzymanych – 26-latek kierował wobec policjanta groźby pozbawienia zdrowia i życia.

W konsekwencji cała trójka została osadzona w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieją usłyszą zarzuty. Szacowane są straty, jakie wyrządzili wandale. Sprawcom może grozić kara nawet do 5 lat więzienia.[/center]

A.K.

designed by know-line.pl