Lublin: Podejrzany o podpalenia zatrzymany!

Data dodania: 12 styczeń 2015

[center]Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenia budynku gospodarczego i stodoły na terenie gm. Jastków. Okazał się nim 58-letni mężczyzna, który dobrze znał właścicieli podpalonych obiektów. Był już karany za niszczenie mienia, znęcanie i groźby karalne. Podejrzany przebywa w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj o godzinie 19.00 policjanci otrzymali informację o pożarze budynku w miejscowości Dąbrowica gm. Jastków. Chwilę później okazało się, że w sąsiedniej miejscowości około 300 metrów dalej doszło do drugiego pożaru. W miejscowości Płouszowice Kolonia w płomieniach stanęła drewniana stodoła. Już podczas akcji gaśniczej strażacy nie wykluczali podpalenia.

Policjanci z Komisariatu w Niemcach rozpoczęli penetrację przyległego terenu. W pobliżu zaistniałych pożarów policjanci zatrzymali podejrzanego o podpalenie mężczyznę. Jest nim 58-letni mieszkaniec gm. Jastków.

W chwili zatrzymania miał 1.5 promila alkoholu w organizmie. Miał przy sobie dwie zapalniczki, jego ubranie było przesiąknięte dymem. 58-latek w ostatnim czasie wyszedł z więzienia. Był karany za niszczenie mienia, znęcanie i groźby karalne. Podejrzany przebywa w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

AF.[/center]

designed by know-line.pl