Lublin: Pokrzywdzony znalazł rower, a policjanci narkotyki

Data dodania: 22 maj 2015

[b]22-latek przeglądając portale internetowe znalazł rower, który mu skradziono. Umówił się ze sprzedającym pod pretekstem kupna. Od razu poinformował policję i razem z operacyjnymi pojechał do sprzedającego. Tam, ku zdziwieniu wszystkich odnaleźli nie tylko rower, ale również ponad 30 dorodnych krzaków konopi. Właściciel został zatrzymany. Usłyszał zarzuty paserstwa oraz uprawy narkotyków. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.[/b]

We wtorek do IV komisariatu Policji w Lublinie przyszedł 22-letni mieszkaniec miasta. Oświadczył, że przeglądając portale aukcyjne natknął się na rower, który został mu skradziony w marcu ubr. Mężczyzna w dalszej rozmowie oświadczył, że skontaktował się ze sprzedającym i pod pozorem kupna umówił się w Turce.

Pod umówiony adres 22-latek pojechał już z operacyjnymi z IV komisariatu. Drzwi otworzył im 25-latek, który umieścił na portalu informację o sprzedaży. Policjanci podczas przeszukania odnaleźli rower, który faktycznie okazał się własnością 22-latka. Nie było to jednak jedyne znalezisko operacyjnych. Funkcjonariusze odnaleźli dodatkowo ponad 30 dorodnych krzaków konopi indyjskich. 25-latek został zatrzymany i trafił na komisariat. Wyjaśnił, że rower zakupił i nie jest sprawcą kradzieży.

Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty paserstwa oraz uprawy konopi indyjskich. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 5 lat więzienia.

KG

designed by know-line.pl