Lublin: Policjanci obchodzili swoje święto

Data dodania: 13 lipiec 2012

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej w Lublinie, odbyły się uroczystości związane ze Świętem Policji. Podczas uroczystości funkcjonariusze z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Igora Parfieniuka odebrali mianowania na wyższe stopnie służbowe. Na zaproszenie przybyło wielu znamienitych gości reprezentujących lubelskie służby i urzędy.

Lipiec to szczególny miesiąc dla Policji. W 1919 roku 24 lipca powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tradycji Policji Państwowej, w lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca – Świętem Policji. To święto jest obchodzone w Polsce już od 93 lat.

Dzisiaj swoje święto uczcili policjanci z Komendy Miejskiej w Lublinie. W uroczystości wzięło udział kilkudziesięciu policjantów, kierownictwo komendy, znamienici goście – przedstawiciele służb oraz urzędów, a także Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Igor Parfieniuk.

W swoich słowach Lubelski Komendant Wojewódzki Policji podziękował wszystkim funkcjonariuszom za bardzo dobrą służbę oraz działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli. Zwrócił również uwagę na ich ogromny wkład w przygotowania do Euro 2012. Zaproszeni goście również składali policjantom wyrazy uznania za służbę społeczeństwu.

Podczas uroczystości Lubelski Komendant Wojewódzki wręczał policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Ponadto 10 funkcjonariuszom wręczył nagrodę za najlepsze wyniki. W Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie służbę pełni ogółem 1040 funkcjonariuszy. W tym roku mianowanie na wyższy stopień służbowy otrzymało 269 policjantów.

Na zakończenie uroczystości Komendant Miejski Policji w Lublinie mł. insp. Sławomir Góźdź otrzymał od zaproszonych gości listy z gratulacjami dla awansowanych policjantów oraz życzeniami sukcesów w realizacji zadań Policji.

designed by know-line.pl