Lublin: Policjanci zabezpieczyli blisko 4,5 kg marihuany.

Data dodania: 30 kwiecień 2012

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie, podczas piątkowej realizacji ujawnili i zabezpieczyli prawie 4, 5 kg marihuany. Zatrzymano 11 mężczyzn, dwóch z nich usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających, a 5 wprowadzania narkotyków do obrotu i uczestnictwa w obrocie. W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wprowadzanie do obrotu środków odurzających w znacznej ilości zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

W piątek wieczorem policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie weszli do jednego z mieszkań w centrum miasta. Z informacji posiadanych przez operacyjnych wynikało, że właśnie pod tym adresem przechowywane są środki odurzające. Zanim jednak policjanci weszli pod ustalony adres zatrzymali czterech mężczyzn, którzy właśnie wychodzili z mieszkania. Jeden z nich na widok policjantów chciał ratować się ucieczką, wobec zdecydowanej postawy funkcjonariuszy 32-latek nie miał żadnych szans.
Kiedy policjanci weszli do mieszkania wewnątrz zastali kolejnego mężczyznę. 28-latek wykorzystując zamieszkanie związane z zatrzymaniem znajomych chciał pozbyć się z domu środków odurzających. Mężczyzna wyrzucił przez balkon prawie kilogram suszu, chwilę później zauważył, że również na zewnątrz znajdują się policjanci. Podczas przeszukania mieszkania odnaleziono kilkanaście worków foliowych z suszem marihuany o łącznej wadze ponad 3 kilogramów , zabezpieczono także wagę elektroniczną.

W trakcie wykonywanych przez policjantów czynności do mieszkania przyszedł kolejny młody Lublinianin. 24-latek miał przy sobie ponad 14.000 zł. Mężczyzna podobnie jak jego koledzy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W tym samym czasie inna grupa realizacyjna weszła do drugiego z mieszkań także w centrum miasta. Tam policjanci zatrzymali kolejnych 5 mężczyzn, a w trakcie przeszukania zabezpieczono pond 400 g marihuany.

Łącznie do policyjnego aresztu trafiło 11 mężczyzn, w wieku od 20 -33 lat. Zabezpieczono blisko 4, 5 kg marihuany. W celu wykonania czynności procesowych policjanci zabezpieczyli także 6 samochodów osobowych. Podczas wykonywanych czynności policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową wspomagali lubelscy wywiadowcy oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji KWP w Lublinie.

Dwaj z zatrzymanych usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających i zostali zwolnieni, kolejnych 4 zostało przesłuchanych w charakterze świadków. Pozostałych pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty wprowadzania narkotyków do obrotu i uczestnictwa w obrocie. Policjanci wystąpili z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wprowadzanie do obrotu środków odurzających w znacznej ilości zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

R.L.R

designed by know-line.pl