Lublin: Policjanci zabezpieczyli papierosy pochodzące z przemytu

Data dodania: 17 listopad 2011

2500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Kontrabanda należała do 47-letniego mieszkańca Lublina. Część bezakcyzowego towaru zabezpieczyli policjanci w jego aucie, a cześć w garażu. Straty na szkodę Skarbu Państwa szacowane są na kwotę blisko 30.000 zł.

Wczoraj policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie ujawnili i zabezpieczyli 2500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Pochodzące z przemytu papierosy należały do 47-letniego mieszkańca Lublina. Policjanci przeszukali mieszkanie 47-latka, jego samochód i garaż.
W garażu policjanci natrafili na część kontrabandy, zabezpieczyli tam 1000 paczek papierosów. Pozostały 1500 paczek odnaleziono w samochodzie m-ki chrysler. Strat na szkodę Skarbu Państwa szacowane są na kwotę blisko 30.000 zł.
47-latek odpowiadał będzie z kodeksu karno-skarbowego. Kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe lub opakowania z tymi wyrobami podlega karze grzywny, karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej zabezpieczyli bezakcyzowy towar. W miejscowości Tarnawatka policjanci zatrzymali do kontroli samochód m-ki Volkswagen. Autem podróżowało dwóch mieszkańców Kielc. Podczas kontroli samochodu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli prawie 3000 paczek papierosów.
R.L.R

designed by know-line.pl