Lublin: Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież

Data dodania: 15 lipiec 2011

Blisko 2400 sztuk odzieży sportowej z podrobionymi znakami towarowymi kilku znanych marek ujawnili i zabezpieczyli wczoraj policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Policjanci zabezpieczyli także ponad 600 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Nielegalny towar oferowała do sprzedaży 48 letnia mieszkanka Lublina. Szacowana wartość ujawnionych produktów to kwota około 240 tys. złotych. Za wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi może grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Wczoraj przed południem lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej udali się w rejon dzielnicy Kalinowszczyzna. Z operacyjnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na jednym ze stoisk handlowych przy ul. Tumidajskiego sprzedawana jest odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Podczas przeprowadzonej kontroli policjanci zabezpieczyli blisko 800 sztuk odzieży. Towary w postaci koszulek sportowych, spodenek, bluz dresowych, skarpet, czapek oraz butów oferowała do sprzedaży 48-letnia mieszkanka Lublina.

Z naszych ustaleń wynikało, że kobieta może przechowywać nielegalny towar także w garażach. Policjanci ustalili adresy garaży. Podczas przeszukania pomieszczeń natrafiono na kolejną odzież. Łącznie podczas wczorajszych działań policjanci zabezpieczyli blisko 2400 sztuk odzieży sportowej z podrobionymi znakami towarowymi kilku znanych marek , a także ponad 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łączna wartość zabezpieczonego towaru szacowana jest na kwotę około 240 tys. zł. Wprowadzenie do obrotu wyrobów akcyzowych narażało Skarb Państwa na uszczuplenie należności na łączną kwotę blisko 9000 zł.
Jak ustalili policjanci kobieta sprzedawała towar także winnych częściach miast, najczęściej na terenie dużych targowisk miejskich. 48-latka została doprowadzona na II Komisariat Policji, a odnaleziony towar został zabezpieczony.

Kobieta poniesie odpowiedzialność z ustawy o prawie własności przemysłowej. Kto wprowadza do obrotu towary podrobionym znakiem towarowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

R.L.R.

designed by know-line.pl