Lublin: Policjanci zabezpieczyli ponad 11kg amfetaminy

Data dodania: 23 kwiecień 2015

[b]Ponad 11 kilogramów amfetaminy ujawnili i zabezpieczyli w jednym z garaży w Lublinie policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Wraz z nielegalnym towarem wpadł 32 letni mężczyzna. Wartość hurtowa zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na kwotę blisko 300 tys. zł. 32 latek w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem, 7 lat spędził w Zakładzie Karnym. To kolejna już w tym roku tak duża realizacja policjantów z KMP w Lublinie. Dwa miesiące temu funkcjonariusze zabezpieczyli prawie jedenaście i pół kilograma marihuany.[/b]

Wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie zatrzymali 32 letniego mieszkańca Lublina. Z informacji i ustaleń policjantów wynikało, że może on posiadać przy sobie narkotyki. 32 latek zatrzymany został na jednej z ulic w dzielnicy Wrotków. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli przy nim ponad 300 g narkotyków, które miał ukryte w bieliźnie. Kolejny nielegalny towar zabezpieczony został w garażu. W tobie podróżnej ukrytych było 9 worków z zawartością białego proszku. Jak się okazało była to amfetamina. Łącznie zabezpieczyliśmy ponad 11 kg narkotyków. Ich wartość hurtowa szacowana jest na kwotę blisko 300 tys. zł.

32 latek w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem, 7 lat spędził w Zakładzie Karnym. Jutro zatrzymany doprowadzony zostanie do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających w związku z udziałem w ich obrocie 32 latkowi grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

To kolejna już w tym roku tak duża realizacja policjantów z KMP w Lublinie. Dwa miesiące temu policjanci zabezpieczyli prawie jedenaście i pół kilograma marihuany.

R.L.R.

designed by net-line.pl