Lublin: Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data dodania: 21 listopad 2011

Policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Dziś przed godziną 17 przy ul. Armii Krajowej zauważył kierującego audi, który wymusił pierwszeństwo. Po chwili osobowe audi zaczęło jechać wężykiem, a nawet lewą stroną jezdni. Nietrzeźwym kierowcą okazał się 58-letni mężczyzna, który podczas badania miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło dziś przed godziną 17 przy ul. Armii Krajowej. Tam wracający do domu policjant po służbie z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zauważył kierującego audi, który wymusił pierwszeństwo. Mężczyzna zawracając na skrzyżowaniu zmusił do nagłego hamowania jadącego busa. Funkcjonariusz Policji pojechał za łamiącym przepisy kierowcą. Po chwili osobowe audi zaczęło jechać wężykiem, a nawet lewą stroną jezdni. Policjant powiadomił swoich kolegów i szukał okazji do zatrzymania niebezpiecznego pirata drogowego. Przy parkingu na ul. Bursztynowej uniemożliwił mu dalszą jazdę. Od kierującego audi czuć było silną woń alkoholu.
Dalej zatrzymanym mężczyzną zajęli się przybyli na miejsce mundurowi. Nietrzeźwym kierowcą okazał się 58-letni mężczyzna. Podczas badania miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dalsze czynności z mężczyzną zostaną przeprowadzone po jego wytrzeźwieniu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

AF

designed by know-line.pl