Lublin: Poszukiwany samochodem bez uprawnień, z promilami

Data dodania: 30 kwiecień 2015

[b]Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej odpowie 42-letni kierowca mercedesa. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z trzema zaparkowanymi przy ulicy samochodami. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo pojazd którym podróżował poszukiwany był przez włoską Policję. Mercedes został zabezpieczony przez policjantów. Może grozić mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.[/b]

Do zdarzrenia doszło wczoraj około godziny 14.10. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zostali wezwani na ulicę Grodzką, gdzie miała mieć miejsce kolizja czterech pojazdów. Na miejscu okazało się, że kierujący mercedesem 42-letni mieszkaniec Radomska jadąc całą szerokością ulicy uderzył w trzy prawidłowo zaparkowany samochody. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Urządenie do badania trzeźwości wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał uprawnien do kierowania pojazdami. W trakcie czynności funkcjonariusze sprawdzili w policyjnej bazie danych pojazd którym się poruszał. Po tym okazało się, że mercedes poszukiwany był przez włoską policję, jako utracony.

Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, natomiast 42-latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Musi liczyć się z odpowiedzialnością za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie bez uprawnien. Funkcjonariusze wyjaśniać będą również w jaki sposób wszedł w posiadanie poszukiwanego samochodu.

KG

designed by net-line.pl