Lublin: Próby zorganizowania nielegalnych wyścigów powstrzymane [video]

Data dodania: 10 październik 2015

[b]Ponad 20 mandatów karnych, 3 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, wnioski do sądu i zatrzymane dowody rejestracyjne – to efekt wczorajszych działań lubelskich policjantów ruchu drogowego. Działania związane były z informacjami o próbie zorganizowania nielegalnych wyścigów na terenie miasta. Przypominamy, że łamanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych.[/b]

Do nielegalnych wyścigów miało dojść w nocy z piątku na sobotę. Po godzinie 22 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli uczestników, grupujących się na parkingach w rejonie dużych sieci handlowych. Cześć osób widząc policyjne patrole rozjechała się spokojnie do domów, inni jednak próbowali się popisywać na ulicach. Przekraczali dozwoloną prędkość, zmieniali nagle pasy ruchu w miejscach niedozwolonych czym stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Przemieszczali się po głównych ulicach miasta – Al. Spółdzielczości Pracy, Al. Witosa, Al. Tysiąclecia, Al. Solidarności.

Funkcjonariusze podjęli kontrolę kilkudziesięciu samochodów. Wystawili 22 mandaty karne, zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, oraz 2 dowody rejestracyjne. Dwóch amatorów szybkiej jazdy będzie się musiało tłumaczyć przed sądem, policjanci skierują bowiem wnioski o ukaranie.

AF.

designed by net-line.pl