Lublin: Przewoził kontarbandę i uciekał przed policją.

Data dodania: 15 lipiec 2011

Wczoraj policjanci z VIII komisariatu ujawnili w osobowym audi prawie 3 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 33-letni kierowca podczas jazdy, na widok policyjnego patrolu nagle zjechał z drogi omal nie doprowadzając do kolizji z innym pojazdem. Policjanci podjęli pościg i po chwili zatrzymali auto. Mundurowi ustalili, że przewożona kontrabanda należy do 33-letniego pasażera pojazdu. Obaj jeszcze wczoraj usłyszeli zarzuty. Oprócz tego 33-latek za popełnione wykroczenia drogowe otrzymał mandat karny w kwocie tysiąca złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 9 przy ul. Włościańskiej. Policyjny patrol z VIII komisariatu zauważył pojazd marki Audi , którego kierowca na ich widok nagle zjechał z drogi. Nagła reakcja kierowcy omal nie doprowadziła do kolizji z innym pojazdem. Mężczyzna zaczął gwałtownie przyspieszać uciekając w stronę ul. Dzierżawnej. Policjanci podjęli pościg i po chwili zatrzymali auto.
Okazało się, że kierowca to 36-letni mieszkaniec Lublina. Szybko wyszło też na jaw dlaczego uciekał na widok policjantów. W jego samochodzie stróże prawa znaleźli prawie 3 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wstępna rynkowa wartość zabezpieczonej kontrabandy to 36 tysięcy złotych. Mundurowi ustalili, że przewożone papierosy należą do 33-letniego pasażera pojazdu. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu wysoka kara grzywny. Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą z KMP Lublin, przeszukali również mieszkania zatrzymanych. Tam jednak nie ujawniono kontrabandy.
Kierowca, który pomagał mu w nielegalnym procederze również odpowie za naruszenie przepisów prawa karno skarbowego. Oprócz tego 33-latek za popełnione wykroczenia drogowe otrzymał mandat karny w kwocie tysiąca złotych.

designed by know-line.pl