Lublin: Przyjeżdżała na targ żeby okradać inne kobiety

Data dodania: 01 wrzesień 2015

[b]Do Bełżyc przyjeżdżała w dni targowe z zamiarem kradzieży. Wykorzystywała duży tłok i nieuwagę innych kobiet robiących zakupy. Po ostatniej kradzieży w jednym ze sklepów nagrał ją monitoring. Po tym została ustalona przez kryminalnych z komisariatu. Funkcjonariusze udowodnili jej 3 kradzieże. Łupem 38-letniej mieszkanki Opola Lubelskiego padały portfele z pieniędzmi i dokumentami o łącznej wartości blisko 2,5 tys. złotych.[/b]

Operacyjni z komisariatu w Bełżycach wczoraj zatrzymali 38-letnią mieszkankę Opola Lubelskiego. Jak wynika z ustaleń policjantów kobieta przyjeżdżała do Bełżyc zawsze w dni targowe i dokonywała kradzieży kieszonkowych. Po ostatniej z kradzieży jej wizerunek nagrał sklepowy monitoring. 14 sierpnia br. klientka robiła zakupy w sklepie kosmetycznym przy ul. Rynek1A. Później okazało się, że najprawdopodobniej podczas oglądania asortymentu, chwile nieuwagi wykorzystał 38-latka, która z jej torebki skradła portfel. W środku były dokumenty i 1600 złotych gotówki.

Policjanci zabezpieczyli sklepowy monitoring, który zarejestrował wizerunek sprawczyni. Operacyjni już po kilku dniach wpadli na trop podejrzanej. Kobieta została zatrzymana wczoraj. Policjanci udowodnili jej jeszcze dwie inne kradzieże, jej łupem padłu także portfele z pieniędzmi i dokumentami. Pokrzywdzone kobiety łączne straty oszacowały na kwotę około 2,5 tys. złotych. 38-letnia mieszkanka Opola Lubelskiego wczoraj usłyszała zarzuty, do których popełniania się przyznała.

Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

KG

designed by net-line.pl