Lublin: Rozbój na ponad 20 tysięcy złotych. Sprawcy w rękach policji

Data dodania: 21 listopad 2011

Za przestępstwo rozboju odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 27 i 35-lat. Napastnicy zapukali do drzwi jednego z mieszkańców osiedla Czechów, a gdy ten otworzył sprawcy wepchnęli go do mieszkania. Tam zagrozili pobiciem i zrabowali trzy zegarki w tym jednego „rolexa” wartego ponad 15 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się kryminalni z V komisariatu, którzy zatrzymali obu napastników i odzyskali wszystkie skradzione zegarki. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to ponad 22 tysiące złotych. Sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj po południu na terenie osiedla Czechów. Do drzwi mieszkańca Lublina zapukał znany mu z widzenia mężczyzna. Kiedy otworzył okazało się, że na klatce schodowej stoi jeszcze jeden. W tym momencie właściciel został siłą pchnięty do mieszkania. Tam obydwaj napastnicy zagrozili mu pobiciem i zniszczeniem samochodu. Sprawcy zabrali z mieszkania trzy zegarki w tym jednego „rolexa” wartego ponad 15 tysięcy złotych. Kiedy pokrzywdzony zamknął drzwi, aby uniemożliwić wyjście sprawcom, wtedy jeden z nich wyciągnął nóż. Mężczyzna zagroził, że go użyje jeśli ten nie wypuści ich z mieszkania. Pokrzywdzony obawiając się spełnienia groźby wypuścił sprawców a następnie powiadomił policję.
Sprawą zajęli się kryminalni z V komisariatu, którzy jeszcze tego samego dnia ustalili i weszli do mieszkania jednego z mężczyzn. Sprawcą okazał się 35-letni mieszkaniec Lublina. W trakcie przeszukania policjanci odnaleźli jeden z zegarków.
Wczoraj w ręce kryminalnych wpadł kolejny napastnik. To 27-letni mieszkaniec miasta. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu mundurowi ujawnili skradzionego „rolexa”.
Dalsze czynności wykazały, że trzeci zegarek trafił już w ręce innego mężczyzny. Wczoraj został odzyskany, a 32-latek usłyszał zarzuty paserstwa. Łącza wartość skradzionych zegarków została wyceniona na ponad 22 tysiące złotych.
Dziś obaj napastnicy zostaną doprowadzeni do prokuratury. Za przestępstwo rozboju grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Obaj byli już notowani za rozbój.

AF

designed by know-line.pl